Pokaż menu

ArtykułySeriale

NIE PRZEGAP: Nowości serialowe w lutym

Marcin Rączka |

Po styczniowym natłoku premier luty będzie miesiącem spokojniejszym i zaoferuje widzom siedem nowych produkcji. Emisja każdej z nich zaplanowana jest dopiero na jego drugą połowę.

1391168225

W midseasonie najbardziej obłożonymi w premiery miesiącami są styczeń i kwiecień. Luty i marzec to okres spokojniejszy, co jednak wcale nie znaczy, że nie będzie czego oglądać - wręcz przeciwnie. Amerykańskie stacje telewizyjne szykują kilka nowych tytułów, z których przynajmniej jeden zapowiada się znakomicie. Nie jest to przypadek, bowiem mowa tutaj o kablowej produkcji "The Red RoadThe Red Road" od malutkiej stacji Sundance Channel. Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę lutowych nowości wraz z trailerami i prognozowaną szansą na utrzymanie się w ramówce.

 

"PrzeznaczeniPrzeznaczeni"
(premiera - 17 lutego 2014, 20:00, CW)

Konkurencja: "The Voice" (NBC), "Jak poznałem waszą matkęJak poznałem waszą matkę" i "Dwie spłukane dziewczynyDwie spłukane dziewczyny" (CBS), "Taniec z gwiazdami" (ABC), "Almost HumanAlmost Human" i "KościKości" (FOX)

Szansa na utrzymanie się w ramówce: 25%

Od czasu zakończenia emisji "PlotkaryPlotkary" stacja CW nie posiada w poniedziałkowej ramówce serialu, którego oglądalność mogłaby przekroczyć 2 miliony widzów. Czy zmieni to "PrzeznaczeniPrzeznaczeni"? Mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę niezwykle silną konkurencję w postaci nie tylko "The Voice", ale również kończącego się "Jak poznałem waszą matkęJak poznałem waszą matkę". Jeszcze niedawno wydawało się, że "PrzeznaczeniPrzeznaczeni" będzie mogło liczyć na wsparcie "Pamiętników wampirówPamiętników wampirów" i zajmie w ramówce miejsce "Nastoletnia Maria StuartNastoletnia Maria Stuart". Wiele wskazuje na to, że w poniedziałek o 20:00 widzów znaleźć będzie niezwykle trudno.

"PrzeznaczeniPrzeznaczeni" to dramat sci-fi autorstwa Josha Appelbauma, Andre Nemeca i Scotta Rosenberga. Produkcja opowiadać będzie o wyjątkowym romansie pomiędzy młodą dziewczyną a obcym przybyszem z kosmosu, który przyleciał na Ziemię 10 lat wcześniej razem z ośmioma innymi osobnikami podobnymi do niego. W obsadzie: Aimee TeegardenMatt LanterMalese JowTitus Makin JrGrey DamonNatalie HallChelsea GilliganGreg Finley i Maggie Elizabeth Jones.

 

"Był sobie chłopiecBył sobie chłopiec"
(premiera - 21 lutego 2014 [sneak peek], 25 lutego 2014, 21:00, NBC)

Konkurencja: "Agenci NCIS: Los AngelesAgenci NCIS: Los Angeles" (CBS), "The GoldbergsThe Goldbergs" (ABC), "Nie z tego świataNie z tego świata" (CW), "Jess i chłopakiJess i chłopaki" (FOX)

Szansa na utrzymanie się w ramówce: 30%

Stacja NBC powraca do pomysłu promowania swoich seriali komediowych we wtorki o godzinie 21:00 tuż po "The Voice". W zeszłym roku usiłowano w ten sposób wypromować komedie "Go OnGo On" i "Rodzinka jak inneRodzinka jak inne", niestety oba projekty zostały anulowane. Czy podobny los czeka "Był sobie chłopiecBył sobie chłopiec"? Główną rolę zagra David Walton, który wcieli się w Willa Freemana - kawalera zachowującego się jak dziecko. Akcja serialu skupia się na jego relacji z Marcusem Brewerem - chłopakiem, który wprowadza się do sąsiedztwa ze swoją dziwaczną matką. Pilot "Był sobie chłopiecBył sobie chłopiec" pokazany zostanie w piątek 21 lutego tuż po transmisji Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a następnie serial emitowany będzie we wtorkowe wieczory.

 

"FisherowieFisherowie"
(premiera - 23 lutego 2014 [sneak peek], 25 lutego 2014, 21:30, NBC)

Konkurencja: "Agenci NCIS: Los AngelesAgenci NCIS: Los Angeles" (CBS), "Żona na pokazŻona na pokaz" (ABC), "Nie z tego świataNie z tego świata" (CW), "Świat według MindyŚwiat według Mindy" (FOX)

Szansa na utrzymanie się w ramówce: 30%

"FisherowieFisherowie" to komedia, której przyszłość uzależniona będzie od wyników "Był sobie chłopiecBył sobie chłopiec" emitowanego 30 minut wcześniej. Akcja serialu rozgrywa się w latach 80. XX wieku i luźno inspirowana jest życiem DJ Nasha, twórcy projektu. Jest to opowieść o rodzinie, która spotyka się po wielu latach, a powodem spotkania jest rozwód rodziców. Historia opowiedziana jest z punktu widzenia dorosłego syna i porusza tematykę tego, jak w wieku 13 lat mógł wszystko zmienić, ale obecnie na sprawę patrzy zupełnie inaczej. Pilotowy odcinek "FisherowieFisherowie" pokazany zostanie 23 lutego po ceremonii zamknięcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

 

"Mind GamesMind Games"
(premiera - 25 lutego 2014, 22:00, ABC)

Konkurencja: "ImpersonalniImpersonalni" (CBS), "Chicago FireChicago Fire" (NBC)

Szansa na utrzymanie się w ramówce: 10%

Nie od dziś wiemy, że stacja ABC nie uczy się na błędach. Dla jej władz nie jest problemem fakt, że w sezonie 2013/14 wyemituje we wtorki o godzinie 22:00 trzy seriale, a każdy z nich zostanie anulowany. Tak było z "Lucky 7Lucky 7", podobnie będzie z "Killer WomenKiller Women" i taki sam los czeka "Mind GamesMind Games". ABC we wtorkowe wieczory jest niewidoczne, a widzowie wybierają propozycje CBS i NBC (trudno im się dziwić).

Serial przedstawiać będzie skomplikowane relacje dwóch braci - bipolarnego geniusza z dziedziny ludzkiej psychologii imieniem Clark (Steve Zahn) oraz cwanego byłego skazańca, Rossa (Christian Slater) - którzy prowadzą wyjątkową agencję zajmującą się rozwiązywaniem problemów przy użyciu prawdziwej nauki o ludzkiej motywacji i manipulacji.

 

"MixologyMixology"
(premiera - 26 lutego 2014, 21:30, ABC)

Konkurencja: "Zabójcze umysłyZabójcze umysły" (CBS), "Prawo i porządek: Sekcja specjalnaPrawo i porządek: Sekcja specjalna" (NBC), "American Idol" (FOX), "The Tomorrow PeopleThe Tomorrow People" i "The 100The 100" (CW)

Szansa na utrzymanie się w ramówce: 40%

"MixologyMixologyto komedia z akcją umiejscowioną w barze na Manhattanie. Produkcja ma w zabawny sposób ukazywać życie singli, którzy poszukują w takich miejscach miłości - oczywiście na jedną noc. Fabuła jest banalna i niezbyt pasuje do bloku komedii familijnych ABC w środowe wieczory. Obsada nie powala, a wszelkie szanse "MixologyMixology" na ewentualną kontynuację polegają na emisji po "Współczesnej rodzinieWspółczesnej rodzinie", która ma zapewnić solidne wsparcie widzów. 

 

"The Red RoadThe Red Road"
(premiera - 27 lutego 2014, 21:00, Sundance Channel)

Konkurencja: "HelixHelix" (Syfy), "Hawaii 5.0Hawaii 5.0" (CBS), "EnlistedEnlisted" i "Dorastająca nadziejaDorastająca nadzieja" (FOX)

Szansa na utrzymanie się w ramówce: 100%

"The Red RoadThe Red Road" to jedyna nowość na stacjach kablowych w lutym. Sundance Channel w zeszłym roku podbiło serca widowni za pomocą "RectifyRectify", a "The Red RoadThe Red Road" to jej drugi fabularny serial. Pierwszy sezon składać się będzie z sześciu odcinków i już dziś możemy założyć, że produkcja doczeka się kolejnej serii.

Fabuła skupia się na szeryfie (w tej roli Martin Henderson), który musi nadzorować dwa kompletnie różne od siebie społeczeństwa. Razem ze swoją rodziną mieszka w małym miasteczku, które sąsiaduje z górami Ramapo - siedzibą plemienia Indian. Przez nieprzyjemną sytuację, w którą zostaje zamieszana żona głównego bohatera, dobre relacje pomiędzy miastem a obozem Indian znacznie się komplikują. W obsadzie jest także Jason Momoa oraz Julianne Nicholson.

 

"The SmokeThe Smoke"
(premiera - luty 2014, 21:00, Sky 1)

Konkurencja: -

Szansa na utrzymanie się w ramówce: -

"The SmokeThe Smoke" to brytyjska produkcja będąca odpowiedzią na amerykański serial "Chicago FireChicago Fire". Twórcami są ludzie odpowiedzialni za produkcję "TajniakówTajniaków", a scenariusz napisała Lucy Kirkwood ("KumpleKumple"). Fabuła opowiadać będzie o przepełnionej adrenaliną pracy strażaków z tzw. Białej Zmiany w Londynie. Główną rolę gra gwiazda "Battlestar GalacticaBattlestar GalacticaJamie Bamber, a w obsadzie znajduje się również Jodie Whittaker ("BroadchurchBroadchurch"), Rhashan Stone ("KontraKontra") i Gerrard Kearns ("Shameless - NiepokorniShameless - Niepokorni"). Stacja Sky 1 nie podała jeszcze dokładnej daty premiery, ale serial w ramówce ma zadebiutować w lutym. Pierwszy sezon będzie składać się z ośmiu odcinków.

Zobacz również

Komentarze(21)